Cestovný ruch je v tretine svetových destinácií stále značne obmedzený

Jedna z troch svetových destinácií je stále neprístupná medzinárodným turistom. Ukazujú to najnovšie údaje Svetovej organizácie cestovného ruchu (UNWTO), podľa ktorej sú hranice mnohých štátov uzavreté kvôli obavám z nových mutácií koronavírusu. Z monitorovaných 217 krajín ich je neprístupných celkom 69.

Začiatkom februára bolo uzavretých celkom 32 percent všetkých svetových destinácií, uvádza s odkazom na dáta UNWTO server Independent. Takmer polovica ich je v Ázii a Tichomorí, v Európe potom 15. Ďalších 34 percent štátov je uzavretých aspoň čiastočne a 32 percent po turistoch pri vstupe požaduje minimálne PCR test, často kombinovaný s povinnou karanténou.

Medzi úplne zatvorenými krajinami je aj Česká republika, kde je jedna z najhorších epidemiologických situácií nielen v Európe. Ďalšími krajinami s prísnymi reštrikciami sú napríklad Belgicko, Nemecko, Maďarsko či Nórsko, z ázijských Indonézia, Indie či Vietnam.

“Cestovné obmedzenia sú hojne používané, aby sa zamedzilo šíreniu vírusu. Zatiaľ čo pracujeme na znovunaštartovaní cestovného ruchu, musíme ukázať, že reštrikcie sú len jednou časťou riešenia,” uviedol tajomník UNWTO Zurab Polilikashvili.

“Ich použitie sa má zakladať na najnovších dátach a analýzach, ktoré sa musia často prehodnocovať, aby mohol začať bezpečný a zodpovedný reštart odvetvia, na ktorom sú závislé milióny podnikov a pracovných pozícií,” doplnil.

Mohlo by Vás zaujímať

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Don`t copy text!