⍟ Dronom ponad Sardíniu

Poďme si pripomenúť ako to vyzerá na Sardínii počas horúcich letných dní…

Sardínia je druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori a zároveň autonómny región Talianska. Je 270 km dlhý od severu k juhu a 145 km široký od západu na východ. Ostrov leží na západ od pevninskej časti Talianska a je rozdelený na osem provincií. Hlavným a zároveň najväčším mestom ostrova je Cagliari na juhu ostrova.

Pobrežie Sardínie je dlhé takmer dvetisíc kilometrov a je pomerne rôznorodé. Striedajú sa vysoké skalnaté úseky s relatívne rovnými úsekmi pobrežia s nádhernými piesočnatými plážami. Sardínia je často nazývaná aj ostrov tisícich pláží.

Najobľúbenejšou plážovou destináciou je Costa Smeralda na severovýchode ostrova. Najfrekventovanejším letoviskom je mestečko Porto Cervo, kde možno nájsť nádherné pláže ako Colonna Beach, Pitrizza Beach alebo Baia Sardinia Beach. Tichšou variantou letoviska v tejto časti Sardínie je Golfo Aranci, ktorý ponúka rybárčenie, potápanie a pozorovanie delfínov v smaragdových vodách zálivu Olbia. K najlepším plážam v Golfo Aranci patria Cala Moresca, Cala Sabina alebo Spiaggia Bianca.

Vďaka nášmu partnerovi MEGA sú naše videá sú uložené na bezpečnom a šifrovanom cloude.

Mohlo by Vás zaujímať

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Don`t copy text!