First Minute alebo nekopte do nevinných…Na prečítanie: 6 min.

Celkom: 8,672 , Dnes: 2 zobrazení

Od vypuknutia pandémie COVID-19 sa takmer zastavil celý svet. Prestalo sa lietať, štáty zatvorili hranice a …

… ľudia začali panikáriť!

Začali húfne atakovať cestovné kancelárie, predajcov zájazdov alebo jednoducho povedané každého, kto sa čo i len “obtrel” okolo ich zmluvy na dovolenku. Keďže za posledných 16 rokov cestovania po svete, či už pracovne alebo súkromne máme bohaté skúsenosti ale hlavne vedomosti o tom, čo si možno bežný klient CK neuvedomuje.

Tak si poďme spoločne Váš zájazd kúpený koncom roka v akcii FIST MINUTE rozmeniť na drobné a vysvetliť ako to naozaj je…

Pre cenu čokoľvek

Poznáte to… Každý rok približne v októbri začínajú cestovné kancelárie vydávať svoje katalógy na letnú sezónu… Ako je zvykom s uvedením nového katalógu prichádza akcia FIRST MINUTE zvyčajne platná do 31. decembra. Na tom by nebolo nič neobvyklé, veď nakoniec to takto majú CK po celom svete. Ľudia si pomaly začali na tieto akcie zvykať a taktiež aj svoje dovolenky za naozaj výhodných cenových podmienok kupovať. My to chápeme, veď ak môžeme ušetriť aj niekoľko stovák eur na dovolenke, tak prečo nie. Opakom je stále veľká skupina čakajúca na LAST MINUTE, ale tam sa vyberá väčšinou už len z toho čo sa nepredalo dovtedy.

Takže sa vráťme k FIRST MINUTE. Zároveň s ponukou zvýhodnenej ceny majú CK pripojené v rámci akcie aj ďalšie bonusy ako napríklad bezplatná zmena zájazdu, servisné poplatky zdarma a pod. Takže napríklad už iba na servisných poplatkoch sa dá ušetriť rádovo cca 200 Eur (záleží od destinácie) plus pripočítajme zľavy za samotný pobyt a suma, ktorú dovolenkár môže ušetriť sa navyšuje.

TIEŽ POZRIEŤ:  AKTUÁLNE: Opatrenia dovolenkových destinácií

Prečo sa zľavy FIRST MINUTE dávajú?

Tu si musíme povedať niekoľko faktov. Určite každý touroperátor (cestovná kancelária) má ceny zájazdov už nejaký ten čas zajednané u partnerov. Nasledne podľa toho musel zabezpečiť kapacitu v leteckých spoločnostiach a milión ďalších detailov. Nie je to nič jednoduché…. Následne aby CK dostala dobré a výhodné ceny pre zájazdy, objednáva naraz vo veľkom počte aj kapacity v jednotlivých hoteloch po celom svete (alebo tam, kde ponúka dovolenky). Takže v momente vydania katalógu už CK vie, ceny Vašich zájazdov…

Lenže tá dohodnutá cena nie je tá, ktorú ponúka vo FIRST MINUTE!!! Tá je ešte nižšia… Prečo?

Jednoducho preto, aby ste sa Vy – dovolenkári mali lepšie v tom ktorom hoteli si vyberiete! Predstavte si, že roky chodíte do rovnakého hotela. Páčilo by sa Vám, ak by ten hotel zastal v čase a povedzme by ste v roku 2020 mali na fotografiách rovnaké zariadenie, rovnaký bazén, rovnaké stoly a pod., ako keď ste pred 8 rokmi do hotela prišli poprvýkrát? Asi nie…

A presne o tom je  vlastne FIRST MINUTE.

Sú to špeciálne ponuky zliav priamo od hotelov s podmienkou zaslania úhrady hotelu. To znamená, že ak vy zaplatíte za zájazd vo FIRST MINUTE nejakú sumu, tak tá neostáva v CK, ale ide obratom danému hotelu v plnej výške. Ten za tieto peniaze ešte počas zimy a jari napríklad upravuje bazén, rekonštruuje izby a pod.

Presne to sa stalo aj tento rok a kedže nikto nerátal s touto pandémiou, tak všetky predaje prebiehali štandardne. To znamená Vy ste kupili zájazd, CK ho potvrdila a mezitým zaslala peniaze hotelu.

To je princíp FIRST MINUTE zliav v CK.

Nenadávajte, nevyhrážajte sa… kopete do nevinných…

Množstvo ľudí na sociálnych sieťach vypisuje nahnevané a niekedy až hanlivé statusy o tom, ako na nich CK zarába, ako používa ich peniaze a pod. Našli sa aj takí, ktorí podávajú trestné oznámenia a my sa musíme naozaj postaviť za naše CK na Slovensku. Pri zisťovaní skutočností, musíme uznať, že robili a robia maximum, čo sa danej situácii robiť dalo alebo dá.

TIEŽ POZRIEŤ:  Kompletný prehľad otvárania hraníc v Európe

Niektoré dokonca nad rámec zákona ponúkali presuny termínov, poukazy a iné možnosti, ako výjsť v ústrety klientom. Pretože, ak by mali vyplatiť tieto FIRST MINUTE zájazdy z vlastného cashflow, tak by to pre väčšinu z nich bola tá posledná bodka ich existencie. Kedže v tejto chvíli ani hotely ako prijímatelia Vašich peňazí nevedia tieto vrátiť, nie je iná možnosť len sa s kľudnou hlavou pozrieť na možnosti riešenia.

Tak či tak na dovolenky budeme chodiť…

… a preto, netancujte na nesprávnom hrobe… Nevyvolávajte zbytočne zlo a paniku, ktorá nepomáha nikomu. Pravda je taká, že skôr či neskôr na dovolenku pôjdete a preto myslíme, že skôr ako sa vyhrážať súdmi a trestnými oznámeniami, pomôžte svojim CK tak, že si termín Vašej dovolenky presuňte. Nakoniec veď tú CK ste si pre niečo vybrali, tak prečo páliť mosty a nie radšej sa dohodnúť? Veď aj takto môžete pomocť Slovensku prekonať toto obdobie.

Poznámka na záver

Buďme radi, že naše CK existujú a fungujú. Áno, nedá sa výjsť v ústrety každému, ale verte, že CK robia pre Vašu spokojnosť vždy maximum. Hovorím to z vlastnej skúsenosti a za seba môžem povedať, že si prácu cestovných kancelárií vážim…. Nakoniec ak nebudeme teraz voči sebe empatickí a lojálni, tak sa môže stať, že tu zrazu slovenské CK nebudú a nahradia ich napríklad CK z Rakúska a pod. Možete povedať, že to bude super… Ano, tento zvyk, že všetko zo západu je lepšie, kvalitnejšie, farebnejšie a pod je všeobecne známy, ale rovnako známy je aj model cenotvorby týchto CK. Ak to teda takto chcete, tak rovno zabudnite na Vaše obľúbené LAST minute. Tie napr. rakúske CK nemajú a fungujú podľa modelu ako napríklad letecké spoločnosti. To znamená, že čím bližšie k odletu tým vyššia cena.

TIEŽ POZRIEŤ:  AKTUÁLNE: Opatrenia dovolenkových destinácií

Tak buďme ľudia a pochopme sa navzájom. Myslím, že na konci toho všetkého, keď si budete opätovne močiť nohy v mori, si spomeniete na tieto chvíle a budete hrdí na seba, že ste neboli na nesprávnej strane barikády. Dôverujte znova Vašej CK, tak ako ste jej dôverovali v momente zakúpenia zájazdu. Potrebujú Vás teraz viac ako kedykoľvek predtým…

One thought on “First Minute alebo nekopte do nevinných…<span class="wtr-time-wrap block after-title">Na prečítanie: <span class="wtr-time-number">6</span> min.</span>

  1. Važeni majitelia cestoviek zaujmave že teraz tahate za jeden povraz ,ked som chcel ist na dovolenku pred 5 rokmi Cyprus Noemova archa ,tak hotel bol volny ale letenka nie lebo ina cestovka mala zajednany iny hotel aj s letenkou a letenku nechcela prepustit tak v lietadle boli volne miesta hlavne že vtedy sa zarabalo” tak jedna letenka bagatel “a teraz placete .Aj teraz mam od januara zaplatenu dovolenku z hodou okolnosti tiež sev. Cyprus mam 63.r a mam čakat na vratenie vyše roka lebo v pripade že sa nepoleti nemam zaujem o žiaden vouser ani nahradny termin. Treba aby ste sa zapojili spolu s ministerstvom zahrančnych veci na nejakych rokovaniach a vytvorit koridor na lety v juli napr sev Cyprus ktory je bezpečny a tam možete ponuknut aj klientom ktori by chceli napr Kaja artemis ,Noemova archa ,Salamis bai conty .pri plnom obsadeni lietadla .takže by tam mohli byt len slovaci alebo doplneni napr čechmi ktori su na tom podobne ako my a to bez zbytočnej karanteny .
    .

Pridaj komentár

Don`t copy text!
%d blogerom sa páči toto: