“Najkrajšie miesto, ktoré kedy ľudské oko uvidelo…”

“Je to najkrajšie miesto, ktoré kedy ľudské oko uvidelo.” Tieto slová napísal slávny moreplavec Krištof Kolumbus španielskej kráľovnej Isabele Kastílskej, keď v roku 1492 pristál v Dominikánskej republike.

“Je to najkrajšie miesto, ktoré kedy ľudské oko uvidelo.” Tieto slová napísal slávny moreplavec Krištof Kolumbus španielskej kráľovnej Isabele Kastílskej, keď v roku 1492 pristál v Dominikánskej republike.

Tento “raj na zemi”, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie karibské destinácie, sa rozkladá na východnej časti ostrova Hispaniola v súostroví Veľké Antily.

Tento ostrov je zaujímavý práve tým, že na ňom ležia dva štáty: Dominikánska republika a Haiti, ktoré zaberá západnú časť ostrova. Hlavným mestom je Santo Domingo de Guzmán alebo len krátko Santo Domingo (v doslovnom preklade “Svätá nedeľa”). Bolo založené roku 1496 a pozoruhodným spôsobom sa v ňom snúbi historická architektúra s modernými budovami. V roku 1990 bolo historické jadro zvanej Zona Colonial zapísané na Zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Stojí tu najstaršia katedrála, univerzita a Nemocnica Nového sveta. Význačnou dominantou mesta je Kolumbov maják, sedemposchodová stavba v tvare kríža, ktorá vznikla v roku 1992 k výročiu 500 rokov od príchodu Krištofa Kolumba.

Vnútrozemie Dominikánskej republiky je hornaté. V národnom parku Armando Bermúdez sa nachádza najvyššia hora celej karibskej oblasti – Pico Duarte (3 098 m). Leží tu tiež najnižší bod celého Karibiku, bezodtokové jazero Enriquillo (44 m pod hladinou mora). Je to jediné slané jazero na svete, v ktorom žijú krokodíly.

Pico Duarte
Enriquillo

Nádherné pláže, relaxácia, prírodné krásy

Dominikánska republika ponúka ideálne prostredie pre relaxáciu i aktívny odpočinok. Priemerné teploty na pobreží sa od novembra do apríla pohybujú okolo 28 ° C. Na východe ostrova leží obľúbené rekreačné stredisko Punta Cana, ktoré je preslávené nádhernými piesočnatými plážami, palmovými hájmi a tiež golfovými ihriskami. Osemnásťjamkové golfové ihrisko La Cana bolo založené v roku 2001, navrhol ho architekt Pete B. Dye. Štyri jamky sa nachádzajú pri morskom pobreží. Veľmi živé letovisko Punta Cana lemuje dlhá piesočná pláž Bávaro. Ak však hľadáte pokojnejšie miesto, vydajte sa na polostrov Samaná s nádherným horským vodopádom El Limon, ktorý je 50 metrov vysoký. Toto letovisko je vhodné pre rodiny s deťmi.

Punta Cana a plaza Bávaro

V Dominikánskej republike nájdete nielen pekné pláže a priezračné more, ale aj krásnu prírodu hýriacu farbami a životom, príjemnú uvoľnenú atmosféru a široké možnosti športového a adrenalínového vyžitia pri jazde na kanoe, rafte, potápanie pri korálových útesoch alebo výletoch do hôr.


Objednávka predplatného
Objednajte si niektorý z programov predplatného a jeden z Vás získa od redakcie navyše malý darček k vianociam.
Zadajte svoj e-mail, aby sme vás vedeli kontaktovať.
Budeme veľmi radi, ak nám napíšete tipy na krajiny, o ktorých by ste si radi niečo prečítali a dozvedeli sa viac. Kontaktujte nás, ak máte akékoľvek otázky ohľadom cestovania, alebo sa na cesty chystáte a potrebujete poradiť. Tiež si radi prečítame vaše zážitky a skúsenosti. Žiadna správa u nás nezostane nepovšimnutá a tiež sa na všetky snažíme čím skôr reagovať.
Mohlo by Vás zaujímať

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Don`t copy text!