Španielsko bude pre vstup do krajiny uznávať aj tzv. rýchle testy

Zdroj: novinky.cz / Video: Dakrkstudio Ltd. pre Amazing Travel

Vstup do Španielska je pre turistov z rizikových krajín aktuálne podmienený testom. Od včera sa môžu turisti však preukazovať okrem PCR testov tiež rýchlejšími TMA. Ani tie však nesmú byť staršie 72 hodín. Zmena sa nevzťahuje len na kontinentálne Španielsko, ale aj na Kanárske ostrovy.

Doklad o negatívnom teste je po novom možné predložiť okrem anglického či španielskeho jazyka aj v nemčine a francúzštine, uviedlo tlačové oddelenie španielskeho ministerstva zdravotníctva. Vítanou zmenou potom môže byť aj fakt, že deti mladšie ako šesť rokov sa testom nemusia preukazovať vôbec.

Naďalej však zostáva v platnosti povinnosť vyplniť pred príchodom formulár. Na mieste je potom nutné podrobiť sa prehliadkam, vizuálnej kontrole alebo meraniu teploty. Prehliadky sa konajú napríklad na letiskách, hraničné priechody by mali byť aj naďalej voľné.

Zmena opatrenia sa týka tiež Kanárskych ostrovov, ktoré povinnosť preukázať sa testom zaviedli ešte skôr ako kontinentálne Španielsko a vyžadujú ju nielen po turistoch z rizikových krajín. Na jednotlivých ostrovoch platia rôzne sprísnenia, napríklad na Tenerife sú v nočných hodinách zatvorené reštaurácie a je obmedzený pohyb v skupinách.

Takže pomaly ale isto sa začínajú črtať možnosti a nádej, že konečne budeme môcť zasa cestovať. Určite to bude odteraz podmienené či už očkovaním alebo preukázaním sa negatívnym testom, ale vždy lepšie ako necestovať vôbec. A pokiaľ sa reálne aj na cestu vydáme pozrime si video, ktoré sme natočili v “dobrých” časoch na Kanárskych ostrovoch.

Mohlo by Vás zaujímať

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Don`t copy text!